Visual Tooltip to wyjątkowo malutki program komputerowy, który umożliwia zarządzanie otwartymi oknami różnych aplikacji. Możliwości tego programu są bardzo małe, a nawet sam pomysł zarządzania oknami w postaci wyświetlania małej miniaturki jest moim zdaniem chybiony. Jednak dla osoby, które chcą rozszerzyć interfejs systemu Windows, mogą się z nim zaznajomić.
CubeDesktop - Prosta aplikacja, posiadająca tylko jedno przeznaczenie, działająca tylko na Windows XP. CubeDesktop służy do zrobienia pulpitu ?sześciennego?, czyli takiej kostki. Na każdej ścianie kostki mamy możliwość dania innej tapety, a także skonfigurowania osobnych skrótów klawiszowych.
Vista Transformation Pack to aplikacja, która nada naszemu staremu systemowi Windows XP całkowicie nowy wygląd zaczerpnięty z systemu operacyjnego Windows Vista. Program ten bardzo dobrze odwzorowuje wygląd i pozwala na zmianę praktycznie każdego elementu, dzięki czemu efekt końcowy jest o wiele lepszy niż w innych programach tego typu.
Yahoo! Widgets to aplikacja, która umożliwia na wyświetlenia na naszym pulpicie przeróżnych widżetów. Możemy dowolnie wybrać wielkość takich widżetów ich ułożenie oraz informacje jakie w nich znajdziemy. Najpopularniejsze widżety to aktualna prognoza pogody, zegar, kalendarz, notowania na giełdzie oraz tego typu aplikacje.
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 2000/XP
EarthView jest aplikacją, która przeznaczona jest głównie dla entuzjastów zdjęć naszej planety z kosmosu, chociaż może być także miłym dodatkiem dla osób pragnących urozmaicić wygląd swojego pulpitu
StatBar to program, który tworzy u góry monitora mały pasek w którym są wyświetlane pomocne informacje takie jak zajętość pamięci RAM, wykorzystanie procesora i inne podobne dane. Dodatkowo opisywana aplikacja wyświetla także takie informacje jak o wciśniętym klawiszu Caps Lock oraz Num Lock. StatBar posiada kilka bardzo ładnych motywów graficznych.