Program AllPlayer jest aplikacją polskiej produkcji, która dość mocno
osadziła się zarówno na rodzimym rynku jak i zagranicznym
CrystalPlayer Professional - Możemy nie tylko oglądać filmy, ale wyświetlać napisy i co ciekawe robić zrzuty ekranu z danego momentu w filmie. Dodatkowo CrystalPlayer posiada zbiór filtrów Wideo i Audio, własny dekoder MPEG4, Crystal AC3 multichannel audio decoder i Crystal MPEG1/2 video decoder.
SubEdit-Player - jeden z wielu niewielkich programów, a potrafiących sporo? Aplikacja pozwala na tworzenie nowych napisów do filmu, a także edytowanie już istniejących. Bardzo prosty w obsłudze.
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 2000/XP/Vista/7
VLC Media Player to wyjątkowo popularny odtwarzacz plików wideo. Opisywana aplikacja cieszy się ogromną popularnością ze względu na bardzo duże możliwości, mimo iż jest to program komputerowy całkowicie bezpłatny. VLC Media Player jest wyjątkowo przydatna gdy posiadamy film z uszkodzoną ścieżką filmową lub napisami, ponieważ umożliwia jej przesuwanie i tym podobne opcje.
Kantaris - Z tym programem bez problemy otworzymy pliki w formacie takim jak: AVI, MPEG, MGEG-AVC, WMV, MOV, MKV, QuickTime, Matroska, Divx, Xvid, H264, MP3, WMA, OGG, MIDI, AC3, AAC, MP4, FLAC i tak dalej. Krótko pisząc, jest to odtwarzacz multimedialny.
Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows 98/Me/2000/XP