Aplikacja jest darmową alternatywą dla programu RealPlayer
Flash stał się bardzo popularnym formatem w internecie. Wszystkie najpopularniejsze przeglądarki internetowe potrafią go odtworzyć bez najmniejszych problemów. Problem pojawia się gdy chcemy ściągnąć pliki zapisane w flashu i następnie odtworzyć na dysku komputera. Taką czynność właśnie umożliwi nam FLVPlayer.
QuickTime jest programem dzięki któremu możemy odtworzyć pliki wideo i muzyczne, nawet te w dość nietypowych formatach. Jest to jednak także bardzo dobry program do katalogowania plików muzycznych.
Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows 98/Me/2000/XP/Vista
IPLA 1
FLV Player jest przeznaczony dla osób, które ściągają filmiki, które są zamieszczane na stronach internetowych. FLV Player umożliwia odtwarzanie filmów w formacie .flv bez użycia przeglądarki internetowej. Mimo iż program ten posiada wyjątkowo skąpe możliwości to czasami jest wyjątkowo przydatny, dlatego warto się w niego zaopatrzyć.
AIMP - z tym programem możemy wiele, ale jedynie z muzyką. Pozwala na zapisywanie plików w formatach: MP3 lub WAV. Odtwarza stacje radiowe, istnieje możliwość komponowania i odtwarzania list z piosenkami, edytowanie metadanych, a także kopiowanie płyt Audio-CD.