Na rynku komputerowym możemy spotkać się często z programami freeware, czyli oprogramowaniem bezpłatnym, ale podlegającym licencji producenta. Na czym to polega ? Mianowicie, programu możemy bez problemu bezpłatnie używać, możemy go kopiować i przekazywać innym użytkownikom komputera, ale nie możemy czerpać z niego żadnych korzyści, czy to materialnych, czy finansowych czy innych. Jak natomiast wygląda kwestia prawna. Piractwo komputerowe jest powszechne. W dzisiejszych czasach nie fiest jakąś trudnością pójść na pierwszy lepszy bazar i zakupić grę która dopiero co wyszła na rynek, w foliowym opakowaniu, czasem niby spolszczona ale z lektorem jakoś dziwnie mówiącym jak sąsiedni z naszej wschodniej granicy, a wszystko to już za 20 zł. Jednak czy jest to dobry zakup ?
Kategoria: Programy branżowe
System: MS Windows 98/Me/2000/XP
Wielkość: 95 999 kB
Licencja: bezpłatna (freeware)
Pobierano 760 razy
Wersja Archiwalna + pozostałe wersje programu
Zootechnik
Gitara to dość specyficzny program komputerowy służący do obliczania tak zwanej przekładni gitarowej. Program ten jest na tyle wyjątkowy, że jest skierowany do niewielkiej grupy osób, dlatego nie należy i nigdy nie będzie należeć do popularnych narzędzi. Program świetnie zastępuje książkę pod tytułem 40000 przełożeń.
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/2000/XP/2003
Licencja programu testowa (demo). Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/2000/XP
Poligraf to aplikacja stworzona z myślą o drukarniach oraz firmach reklamowych i poligraficznych. Jednak sama nazwa programu jest myląca, nie umożliwia on przygotowanie materiału do druku, a jedynie zarządzanie firmą, poprzez wspomaganie przygotowania faktur oraz zarządzaniem zleceniami i klientami.
Licencja programu testowa (shareware). Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/NT/2000/XP
Licencja programu testowa (trial). Aplikacja działa na systemach Windows 2000/XP/Vista/2003
Licencja programu testowa (demo). Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/2000/XP/2003