Na rynku komputerowym możemy spotkać się często z programami freeware, czyli oprogramowaniem bezpłatnym, ale podlegającym licencji producenta. Na czym to polega ? Mianowicie, programu możemy bez problemu bezpłatnie używać, możemy go kopiować i przekazywać innym użytkownikom komputera, ale nie możemy czerpać z niego żadnych korzyści, czy to materialnych, czy finansowych czy innych. Dlaczego w takim razie piractwo jeszcze ma sens. Sytuacja z roku na rok się poprawia, ceny gier spadaj, producenci dostrzegli to że dużo łatwiej i więcej zarobią przy obniżce ceny i porządnym ?pakiecie upominkowym? dla gracza, niż na wysokich cenach i małym zbyciu. Niektóre gry jednak są nadal dość drogie. Do najdroższych produktów należą chyba pogramy wydane przez EA Games, gdzie każdy z nich nie spada poniżej 100 zł. Czy sytuacja się poprawi na przełomie najbliższych lat ? Myślę że nadchodzą ciężkie czasy dla ludzi zarabiających na piractwie.
Kategoria: Wymiana plików, klienty P2P
System: MS Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/Vista
Wielkość: 2 959 kB
Licencja: bezpłatna (freeware)
Pobierano 2144 razy
Wersja Archiwalna + pozostałe wersje programu
DC++
Szczegółowy opis: DC++ jest to bardzo dobra i do tego bezpłatna alternatywa dla Direct Connect. Jest to tak naprawdę program służący do bezpośredniej wymiany plików, który korzysta z tak zwanych hubów, czyli węzłów komunikacyjnych, za pomocą których następuje łączenie poszczególnych udostępniających własne zasoby użytkowników.
Umożliwia to wyszukiwanie, a także pobieranie i udostępnianie muzyki zapisanej w formacie Mp3, a także różnego rodzaju plików graficznych, plików video czy też różnorakich programów.
Jeżeli chcemy dokonać wymiany plików z innymi użytkownikami sieci, koniecznie musimy połączyć się z tak zwanymi hubami, jednakże niestety większość z nich wymaga tego, aby komputer z którego pliki będą bezpośrednio ściągane miał udostępnione minimalnie kilka GB danych, co nie zawsze jest wykonalne.
Program ten nie jest zalecany początkującym użytkownikom, ponieważ jego konfiguracja jest dość skomplikowana i trzeba mieć chociaż podstawową wiedzę w tym zakresie, gdyż inaczej może się okazać, że program DC++ będzie dla nas przysłowiową ?czarną magią?.
Lanshark to aplikacja przeznaczona dla użytkowników, którzy korzystają z jednej sieci lokalnej, dzięki tej aplikacji będą oni mogli wymieniać się dowolnymi plikami. Lanshark posiada także wbudowany menadżer pobierania danych oraz wyszukiwarkę plików, dzięki czemu korzystanie z niego jest o wiele wygodniejsze.
FrostWire - program jest w stanie obsługiwać sieć nazywaną Gnutella. Sieć Gnutella jest używana do komunikacji w świecie P2P (peer to peer).
BitSpirit - szukasz lekkiego i szybkiego programu do pobierania plików drogą P2P ? No to twoje poszukiwania się skończyły. Dzięki temu programowi możesz dodawać i usuwać torrenty, zmieniać, tworzyć, udostępniać, stopować i rozpoczynać pliki z rozszerzeniem .torrent. To nie wszystko, co więcej przekonasz się po instalacji programu.
Peer2Mail to program komputerowy, który umożliwia dzieleniem się dużymi plikami za pomocą zwykłej poczty. Opisywany program dzieli plik na kilkanaście mniejszych, a następnie wysyła w postaci wiadomości e-mail, oczywiście może także odebrać takie wiadomości i skleić z nich jeden plik, który był wysyłany.
Morpheus - co prawda istnieje kilka programów do obsługi sieci P2P, ale ten program oprócz podstawowych opcji: jak dodawanie i usuwanie plików, zmienianie nazwy, ustawianie prędkości i tak dalej, obsługuje 3 sieci typu P2P. A sieciami tymi są: Neonet, Gnutella i BitTorrent.
uTorrent to aplikacja przeznaczona dla użytkowników, którzy przy korzystaniu
z dobrodziejstw sieci BitTorrent cenią sobie prostotę oraz minimalizm w zakresie
obsługi
BearShare jest klientem sieci dzięki któremu możemy bezpośrednio od innych użytkowników tego programu pobrać pliki muzyczne jak i wideo. Program jest naprawdę dobry dzięki innowacyjnemu sposobowi wyszukiwania gdzie nawet nie do końca znając tytuł danego utworu, możemy go odnaleźć wśród bibliotek innych użytkowników Bearshare.