Stellarium został stworzony dla miłośników astronomii. Program ten jest wirtualnym obserwatorium, które pozwala nam śledzić niebo w czasie rzeczywistym lub z ustalonego punktu na świecie w dowolnym czasie odległym nawet o tysiące lat. Niestety program ten posiada niekompletny polski interfejs, więc lepiej korzystać z angielskiego.
Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows 98/Me/2000/XP/Vista
Celestia to aplikacja stworzona dla fanów kosmosu. Z jej pomocą możemy zobaczyć cały nasz układ słoneczny. Celestia posiada w swojej bazie ponad sto tysięcy różnych obiektów takich jak planety, księżyce, asteroidy i inne podobne. Dodatkowo można skorzystać z wielu dodatków, które jeszcze bardziej rozszerzają możliwości tego pięknego programu.
Orbitron to bardzo interesujący program komputerowy zaprogramowany dla miłośników kosmosu. Aplikacja ta służy do śledzenia położenia satelitów, a ma ich w swojej bazie aż dwadzieścia tysięcy. Orbitron pozwala na śledzenie satelitów w czasie rzeczywistym oraz w czasie symulowanym. Program ten jest całkiem popularny wśród grupy osób interesującej się kosmosem.
Efekt Comptona to program komputerowy przeznaczony dla studentów pierwszego roku, który wyjaśnia bardzo skomplikowane zjawisko rozpraszania się fal elektromagnetycznych. Dzięki temu programowi opanujesz tą dziedzinę fizyki w przyjemny, ale przede wszystkim szybki sposób. Niestety program nie jest już rozwijany.
Fido to program komputerowy przeznaczony dla uczniów szkół średnich oraz gimnazjum, który służy do nauki fizyki. Jego nazwa wzięła się z połączenia pierwszych liter wyrazów Fizyczne Doświadczenia. Jeśli masz trudności w szkole z tym przedmiotem to program okaże się niezwykle przydatny i pomoże Ci poprawić Twoje oceny.
Licencja programu bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/NT/2000/XP