TopDesk - program przypomina nieco programu z systemu Linux, a mowa tutaj o program Compiz oraz Beryl. Sam program umożliwia przeskakiwanie między okienkami
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 2000/XP
EarthView jest aplikacją, która przeznaczona jest głównie dla entuzjastów zdjęć naszej planety z kosmosu, chociaż może być także miłym dodatkiem dla osób pragnących urozmaicić wygląd swojego pulpitu
Vista OS X to aplikacja dla użytkowników systemu operacyjnego Microsoftu w wersji Vista. Jeśli znudził Ci się już wygląd tego systemu operacyjnego to Vista OS X umożliwi Ci zmianę wszystkich jego elementów takich jak kursory, wygaszacze, ekran, paski menu, ekran powitalny i wiele więcej na wzór bardzo popularnego i lubianego Leoparda.
Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows XP/2000/Vista
Crystal Clear to narzędzia, które potrafią upiększyć system operacyjny Windows. Program ten jest przeznaczony dla użytkowników, którzy mają już dość nudnego wyglądu systemu Windows i chcieliby w nim cokolwiek zmienić, żeby nadać mu drugiego życia. Efekty zmian tym programem są naprawdę dobre, starczy trochę wyobraźni i można stworzyć cuda.
Google Desktop to program, który umożliwia błyskawiczne wyszukiwanie dowolnego pliku lub dokumentu na dysku twardym komputera. Google Desktop buduje bazę wszystkich plików i dokumentów dzięki czemu wyszukiwanie wygląda podobnie jak w przeglądarce internetowej, natychmiast otrzymujemy wyniki wyszukiwania.