Intel Chipset Identification Utility 2.91
Programy użytkowe możemy podzielić na kilka kategorii. Zastrzegam jednak że jest to jak najbardziej mój prywatny podział i nie jest on podparty żadnymi badaniami, o ile mi wiadomo to nikt jeszcze w pełni nie dokonał podziału lub skatalogowania programów komputerów, z tego względu że niektóre może być bardzo ciężko gdziekolwiek umieścić, lub pasują do kilku kategorii. Dlaczego w takim razie piractwo jeszcze ma sens. Sytuacja z roku na rok się poprawia, ceny gier spadaj, producenci dostrzegli to że dużo łatwiej i więcej zarobią przy obniżce ceny i porządnym ?pakiecie upominkowym? dla gracza, niż na wysokich cenach i małym zbyciu. Niektóre gry jednak są nadal dość drogie. Do najdroższych produktów należą chyba pogramy wydane przez EA Games, gdzie każdy z nich nie spada poniżej 100 zł. Czy sytuacja się poprawi na przełomie najbliższych lat ? Myślę że nadchodzą ciężkie czasy dla ludzi zarabiających na piractwie.
Kategoria: Wykrywanie sprzętu i sterowników
System: MS Windows 2000/XP/2003
Wielkość: 120 kB
Licencja: bezpłatna (freeware)
Pobierano 642 razy
Wersja Archiwalna + pozostałe wersje programu
Intel Chipset Identification Utility
Licencja programu bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/7
Belarc Advisor to narzędzie służące do identyfikacji sprzętu oraz zainstalowanego oprogramowania. Belarc Advisor skanuje system w poszukiwaniu wersji oprogramowania, która posiada niebezpieczne dziury i informuje nas o tym wraz z podaniem linku do łatki, która umożliwi załatanie wcześniej znalezionej dziury. Program ten jest przydatny dla użytkowników zaawansowanych.
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 2000/XP/Vista/2003/2008/7
Easy Vista Manager 2
Licencja programu bezpłatna. Aplikacja działa na systemach Windows 2000/XP/2003/7
AIDA32 Enterprise System Information to program komputerowy, który może nam pokazać prawie wszystkie informacje o naszym systemie oraz o poszczególnych podzespołach w komputerze. Znajdziemy więc w nim informacje o karcie graficznej, procesorze, płycie głównej, kościach RAM oraz o wielu innych podzespołach. Informacje o systemie są równo rozbudowane.
CPU-Z to malutki programik, którego zadaniem jest wyświetlenie informacji o procesorze, który znajduje się w naszym komputerze. Dzięki CPU-Z poznamy takie parametry jak częstotliwość pracy, ilość rdzeni, producent, seria oraz aktualna temperatura. Przedstawiany program dodatkowo może wyświetlić informacje o płycie głównej oraz kościach pamięci RAM.