Dziobas RAR Player - Jest to krótko pisząc nakładka graficzna, na program o nazwie Mplayer. Aplikacja umożliwia odtwarzanie filmów w formatach: AVI, MPGE, BIN, RMVB, MKV. Program oprócz samych filmów, wyświetla również napisy do filmów.
foobar2000 to program autorstwa programisty, który współtworzył Winampa. Oczywiście program ten również służy do odtwarzania plików muzycznych. Niestety program nie może się równać z bardzo popularnym Winampem, choć jego możliwości są podobne, a nawet lepsze to interfejs graficzny jest o wiele gorszy i program nie jest reklamowany.
FLV Player jest przeznaczony dla osób, które ściągają filmiki, które są zamieszczane na stronach internetowych. FLV Player umożliwia odtwarzanie filmów w formacie .flv bez użycia przeglądarki internetowej. Mimo iż program ten posiada wyjątkowo skąpe możliwości to czasami jest wyjątkowo przydatny, dlatego warto się w niego zaopatrzyć.
Najlepsza i najbardziej popularna przeglądarka plików MP3, biblioteka muzyczna, jak i odtwarzacz muzyczny, z wieloma istotnymi funkcjami dla odtwarzania muzyki z komputera.
Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows 98/Me/2000/XP
SubEdit-Player - jeden z wielu niewielkich programów, a potrafiących sporo? Aplikacja pozwala na tworzenie nowych napisów do filmu, a także edytowanie już istniejących. Bardzo prosty w obsłudze.
Windows Media Player - jest to bardzo profesjonalny program multimedialny. Umożliwia odtwarzanie plików wideo i audio. Jeśli nie mamy pewnych kodeków to nie odtworzymy danego pliku.