Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows XP
Aplikacja umożliwia edytowanie w sposób cyfrowy, pliku wideo. Możemy w nim edytować jak i montować obraz od podstaw. W programie bardzo łatwo przechwytuje się fragmenty wideo z innych plików.
Program umożliwia obrabianie materiału wideo z kamer HD czy przychwytywanie wideo z dźwiękiem Dolby Digital Audio. Filmy mogą być odtwarzane nawet na takich urządzeniach jak iPOD lub PSP.
Jahshaka to aplikacja przeznaczona do modyfikacji materiałów filmowych. Jahshaka posiada wyjątkowo nietypowy interfejs jak na tego typu program komputerowy, oczywiście nietypowy nie oznacza, że jest zły, a wręcz odwrotnie, spełnia swoją rolę wręcz idealnie. Możliwości programu nie będę wymieniał, ponieważ jest ich zbyt wiele, proponuję instalację i przetestowanie aplikacji.
Windows Movie Maker jest to program, który służy tak naprawdę do tworzenia a także i do edycji filmów różnego rodzaju
Program ten jest przeznaczony do edycji i montażu filmów wideo. Dzięki temu programowi możemy stworzyć niezapomniane filmy, wykadrować zdjęcia, i zaprezentować nasz film znajomym.
Licencja programu testowa (trial). Aplikacja działa na systemach Windows XP/Vista/7