Programy użytkowe możemy podzielić na kilka kategorii. Zastrzegam jednak że jest to jak najbardziej mój prywatny podział i nie jest on podparty żadnymi badaniami, o ile mi wiadomo to nikt jeszcze w pełni nie dokonał podziału lub skatalogowania programów komputerów, z tego względu że niektóre może być bardzo ciężko gdziekolwiek umieścić, lub pasują do kilku kategorii. Programy komputerowe to przede wszystkim oprogramowanie systemowe takie jak: Linux, Windows i inne odpowiedniki, to właśnie dzięki nim włączając komputer widzimy to co widzimy. Trzeba nadmienić że były to najtrudniejsze odo stworzenia programu, do tej kategorii możemy także zaliczyć programy użytkowe graficzne, biurowe, edukacyjne, wideo.
Kategoria: Kodeki audio i video
System: MS Windows 95/98/Me/NT/2000/XP
Wielkość: 1 484 kB
Licencja: bezpłatna (GPL lub LGPL)
Pobierano 958 razy
Wersja Archiwalna + pozostałe wersje programu
MediaInfo
Audiofilters AC3 to nic innego jak zbiór filtrów umożliwiających nam odtwarzanie wielokanałowego dźwięku zapisanego w formacie AC3. Jest to przydatna aplikacja dla osób, które często słuchają piosenek, a mają problemy z ich odtworzeniem z powodu przechowywania ich w wyżej wspomnianym formacie. Audiofilters AC3 działa pod windows xp oraz starszych wersjach systemu.
Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows 98/Me
GSpot - niewielki program, jego możliwościami jest wykrywanie kodeków potrzebnych do oglądnięcia danego filmu. Możemy uzyskać informacje o tym, czy posiadamy dany kodek, oraz o tym, czy takiego kodeka nie ma i skąd go ściągnąć.
Licencja programu bezpłatna (freeware). Aplikacja działa na systemach MS Windows 95/98/NT/Me/2000/XP/Vista
są to biblioteki potrzebne np. do grania w gry, które oparte są na DirectX.
Jest to zbiór z założenia kompletnych i najnowszych sterowników dźwięku i wideo umożliwiających nam odtwarzanie plików filmowych.
Win7codecs jest to w istocie cały zbiór różnych kodeków, które są przeznaczone dla użytkowników systemu operacyjnego Windows 7