Licencja programu testowa (trial). Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/2003/2008/7
Aplikacja o nazwie UltraDefrag jest to w istocie narzędzie dostępne na licencji open source, którego zadaniem jest oczywiście defragmentacja partycji dysków komputera, które działają w oparciu o takie systemy plików jak NTFS lub też FAT32
CPUCooL to aplikacja, która będzie monitorowała temperaturę procesora oraz w razie potrzeby ją zmniejszy poprzez zastosowanie instrukcji halt. Aplikacja ta jest przydatna szczególnie dla zaawansowanych użytkowników, którzy podkręcili swój procesor i mają teraz problemy z jego przegrzewaniem. Dodatkowo program ten może wyświetlać informacje o innych podzespołach naszego komputera.
Licencja programu bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych. Aplikacja działa na systemach Windows 98/Me/NT/2000/XP/Vista/2003/2008/7
W systemie operacyjnym Windows jest wiele aplikacji, na które nie mamy żadnego wpływu jeśli nie posiadamy wiedzy programistycznej. Fresh UI zmienia to i pozwala nam na zmianę wielu komponentów systemu według naszego uznania. Na uwagę zasługuje fakt, że aplikacja może zapisać stan przed zmianami i jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli to wtedy może go przywrócić.
Dzięki temu programowi przyśpieszymy nasz komputer, internet i wiele innych aplikacji. Wszystko to za jednym kliknięciem myszki. Aplikacja posiada wiele funkcji dzięki którym nasz komputer będzie bardzo szybki. Zaletą programu jest fakt, że wszystkie ustawienia programu można cofnąć do pierwotnego stanu.
Ashampoo jest taką jakby naszą komputerową biblioteką zdjęć cyfrowych które wcześniej wykonaliśmy. Możemy je przeglądać, segregować, sortować, katalogować ale także i w podstawowy sposób edytować.